Звільнення від сплати за користування землею в зоні АТО

5 серпня 2016 287
Апеляційний суд, погодившись із судом першої інстанції, визнав протиправними та скасував податкові повідомлення-рішення щодо застосування штрафів за порушення підприємством термінів сплати самостійно визначеного грошового зобов’язання з орендної плати.

Ідеться про ситуацію, коли суб’єкт господарювання скористався заходами щодо звільнення від сплати за користування земельними ділянками державної та комунальної власності, визначеними Законом України «Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції» від 02.09.2014 № 1669-VII (далі — Закон № 1669). Відповідно, за вересень 2014 року не було сплачено орендну плату за землю у населеному пункті, на території якого здійснювалася АТО.

Своє рішення контролюючий орган обгрунтовував положеннями пунктів 2.1, 7.2, 7.3 Податкового кодексу України (ПК). Згідно з цими нормами будь-які питання щодо оподаткування регулюються ПК і не можуть встановлюватися або змінюватися іншими законами України, крім законів, що містять виключно положення щодо внесення змін до ПК. На сьогодні не розроблено порядку застосування передбачених у статті 6 Закону № 1669 податкових пільг, а відповідних змін до ПК не внесено.

На думку ж судів, Закон № 1669 є спеціальним законом у спірних правовідносинах, тому його застосування не ставиться у залежність від внесення відповідних змін до ПК. Адже згідно до частини 3 статті 11 «Прикінцеві та перехідні положення» Закону № 1669, закони та інші нормативно-правові акти України діють у частині, що не суперечить цьому Закону.

Ухвала Донецького апеляційного адміністративного суду від 12.07.2016 № 812/210/16Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль