Особливості ввезення та митного оформлення вживаних авто із серпня 2016 року

5 серпня 2016 708
ДФС роз’яснила особливості ввезення до України та митного оформлення вживаних транспортних засобів.

Для них із 01.08.2016 встановлені знижені ставки акцизного податку та обмеження щодо ввезення до України не більше одного легкового авто протягом календарного року (для власного використання, на користь інших осіб).

Так, до внесення змін до класифікатора звільнень від сплати митних платежів при ввезенні товарів на митну територію України, затвердженого наказом Мінфіну від 20.09.2012 № 1011, під час митного оформлення легкових автомобілів, що використовувалися, у графі 36 митної декларації зазначається код пільги з оподаткування товару акцизним податком «172».

Утім знижені ставки акцизного податку не застосовуються, якщо б/в автомобілі мають походження з країни, визнаної державою-окупантом та/або державою-агресором по вiдношенню до України.

При цьому документами, що підтверджують країну походження товару, є сертифікат про походження товару, засвідчена декларація про походження товару, декларація про походження товару, сертифікат про регіональне найменування товару або додаткові відомості. Зокрема, додатковими відомостями про країну походження товару є відомості, що містяться в товарних накладних, пакувальних листах, відвантажувальних специфікаціях, сертифікатах (відповідності, якості, фітосанітарних, ветеринарних тощо), митній декларації країни експорту, паспортах, технічній документації, висновках-експертизах відповідних органів, інших матеріалах, що можуть бути використані для підтвердження країни походження товару. До відомостей про походження транспортних засобів, що ввозяться до України громадянами, може бути віднесений їх ідентифікаційний номер — VIN-код (Vehicle Identification Number), інформація про який зазначається у техпаспорті на авто.

Також під час оформлення посвідчення про реєстрацію транспортного засобу посадова особа органу ДФС проставляє відповідну відмітку про обмеження щодо відчуження транспортного засобу протягом 365 днів із дня його реєстрації.

Лист ДФС від 01.08.2016 № 26072/7/99-99-18-02-02-17Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль