Передоплата в ПДВ-обліку

5 серпня 2016 482
Як у податковому обліку з ПДВ відображається зарахування передоплати, отриманої за одним договором, у погашення заборгованості за поставлені товари за іншим договором, якщо касовий метод податкового обліку сторонами не застосовується?

При зарахуванні попередньої оплати, отриманої за одним договором, у погашення заборгованості за поставлені товари за іншим договором постачальник (продавець) має скласти розрахунок коригування до податкової накладної, яка була складена при отриманні коштів як попередньої оплати.

Такий розрахунок коригування підлягає реєстрації в ЄРПН отримувачем (покупцем) товарів, попередня оплата за які зарахована в рахунок погашення заборгованості за товари, поставлені за іншим договором.

Постачальник (продавець) товарів або послуг має право зменшити суму податкових зобов’язань за таким розрахунком коригування після його реєстрації в ЄРПН отримувачем (покупцем).

Отримувач (покупець) товарів або послуг має право зменшити податковий кредит на дату отримання розрахунку коригування незалежно від того, зареєстрований розрахунок коригування в ЄРПН чи ні.

Коригування податкових зобов’язань відображається у рядку 7 розділу І податкової декларації з ПДВ. Коригування податкового кредиту відображається у рядку 12 розділу ІІ декларації.

Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс, категорія 101.06Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль