Обчислення рентної плати за спецвикористання лісових ресурсів

4 серпня 2016 97
При складанні податкової декларації з рентної плати за спеціальне використання лісових ресурсів починаючи з 1 кварталу 2015 року, згідно із внесеними змінами до Податкового кодексу України (ПК), платники зобов’язані декларувати всю суму плати, обчислену та зазначену суб’єктами лісових відносин у виданих ними спеціальних дозволах, незалежно від обсягів вирубки.

Так постановив апеляційний суд, зауваживши, що згідно з підпунктом 256.11.2 ПК сума рентної плати, зазначена в лісорубному та лісовому квитках, підлягає перерахунку лише в разі збільшення кількості фактично заготовленої деревини порівняно з зазначеною у квитку більше ніж на 10%.

Тобто податкові зобов’язання з рентної плати за податковий (звітний) період сплачуються платниками виходячи з її розміру, зазначеному у спеціальному дозволі, незалежно від факту заготівлі деревини.

Тому правомірним визнано твердження контролюючого органу про необхідність нарахування рентної плати виходячи лише з даних лісорубних квитків, отриманих у цьому кварталі, не зважаючи на відсутність факту повного заготовлення деревини за цими квитками.

Натомість безпідставними визнано доводи платника податків, підтримані судом першої інстанції, що при обчисленні сум рентної плати за спецвикористання лісових ресурсів слід виходити з обсягів фактично заготовленої деревини. Зокрема, таку позицію місцевий суд обгрунтовував тим, що видані платнику лісорубні квитки є по своїй суті документами, які надають право на заготівлю деревини, але не підтверджують факт її заготівлі. І вони в силу законодавчих приписів не є первинними документами, а тому і підставою для бухобліку господарських операцій з заготівлі деревини бути не можуть.

Постанова Київського апеляційного адміністративного суду від 07.07.2016 № 825/589/16Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль