Для розірвання договору про розстрочення не потрібне погодження платника податків

3 серпня 2016 115
ВАСУ, як і суди попередніх інстанцій, не погодився із доводами платника податків про те, що без укладення між ним та контролюючим органом договору про розірвання договору про розстрочення грошового зобов’язання останній договір не вважається розірваним.

Як було встановлено судами, підставою для дострокового розірвання договорів про розстрочення грошових зобов’язань стало рішення контролюючого органу про скасування раніше прийнятого рішення про розстрочення грошового зобов’язання через порушення умов погашення розстрочених грошових зобов’язань.

І, на думку ВАСУ, таке рішення є цілком правомірною підставою для дострокового розірвання відповідного договору. Позаяк податковим законодавством не визначено, що дострокове розірвання договору має бути узгоджено між контролюючим органом та платником податку шляхом укладання відповідного договору. Отже, договір про розстрочення податкового зобов’язання вважається розірваним з часу прийняття рішення про скасування раніше прийнятого рішення про розстрочення (відстрочення) грошових зобов’язань.

Відхилив ВАСУ і твердження платника податків щодо необхідності укладання між ним і контролюючим органом договору про розірвання договору про розстрочення грошового зобов’язання, зважаючи на вимоги Цивільного кодексу України (ЦК).

Адже відповідно до частини 2 статті 1 ЦК до податкових, бюджетних відносин цивільне законодавство не застосовується, якщо інше не встановлено законом. Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, регулюються Податковим кодексом України і не є предметом регулювання ЦК. Тож на відносини, що виникають з приводу розстрочення податкових зобов’язань та їх припинення, не поширюються норми ЦК.

Ухвала ВАСУ від 11.07.2016К/9991/74159/12Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль