Правоохоронці вилучили первинні документи: дії платника

2 серпня 2016 293
ДФС не вбачає необхідності для платника податків повідомляти контролюючі органи про вилучення правоохоронними органами документів і фінансової звітності, а також уживати заходи з їх відновлення.

Позаяк нормами Податкового кодексу України не передбачено такого обов’язку платника. Вилучення документів правоохоронцями згідно з нормами Кримінального процесуального кодексу України є процесуальною дією слідчого, прокурора або суду і не вважається втратою документів.

Що ж до порядку врахування контролюючими органами при проведенні перевірки копій документів, знятих з оригіналів, які були вилучені правоохоронними органами, ДФС акцентувала увагу на такому.

Дійсно, платник податків зобов’язаний надати посадовим (службовим) особам органів ДФС у повному обсязі всі документи, що належать або пов’язані з предметом перевірки. Такий обов’язок виникає у платника податків після початку перевірки.

Утім, коли до початку або під час проведення перевірки оригінали відповідних документів були вилучені правоохоронними органами, саме ці органи зобов’язані надати для проведення перевірки контролюючому органу копії зазначених документів або забезпечити доступ до перевірки таких документів.

Причому в разі, якщо відповідні документи, було вилучено правоохоронними органами, терміни проведення податкової перевірки, у т. ч. розпочатої, переносяться до дати отримання копій документів або забезпечення доступу до них.

Лист ДФС від 28.07.2016 16292/6/99-99-14-03-03-15Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль