Робоча ситуація дня: Бухгалтерська амортизація поліпшень ОЗ та умовних об’єктів, сформованих до 2015 року

21 жовтня 2015 30
До 2015 року підприємство здійснювало бухгалтерський облік ремонтів та поліпшень основних засобів (ОЗ) відповідно до правил податкового обліку. Як амортизувати такі поліпшення з 01.01.2015? Що робити з умовними об’єктами необоротних активів?

ПРОБЛЕМА

До 2015 року підприємство здійснювало бухгалтерський облік ремонтів та поліпшень основних засобів (ОЗ) відповідно до правил податкового обліку. Як амортизувати такі поліпшення з 01.01.2015? Що робити з умовними об’єктами необоротних активів?

РІШЕННЯ

Починаючи з 01.01.2015 розділ ІІІ Податкового кодексу України не містить будь-яких згадок про 10-відсотковий ремонтно-поліпшувальний ліміт. Тобто наразі всі витрати на ремонти та поліпшення підлягають капіталізації тільки за правилами бухгалтерського обліку ― в тому випадку, коли вони призводять до збільшення очікуваних економічних вигод від використання покращеного ОЗ (п. 14 П(С)БО 7 «Основні засоби»).

Однак минулорічні правила податкового обліку передбачали лімітоване віднесення витрат на ремонти та поліпшення ОЗ до складу податкових витрат. Так первісну вартість ОЗ збільшували на суму витрат, пов’язаних із ремонтом та поліпшенням ОЗ, якщо така сума перевищувала 10% сукупної балансової вартості всіх груп ОЗ, що підлягали амортизації на початок року. Такі суми додавали до первісної вартості об’єкта ОЗ, щодо якого здійснювали ремонт та поліпшення.

Більше про амортизацію ОЗ читайте в експертно-правовій системі «Expertus: Податки».



Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією


Розсилка



© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Реєструйтеся просто зараз

Цікавитесь документами?

Зареєструйтеся та отримайте безлімітний доступ не лише до завантаження файлів у цьому матеріалі, але й до:
форм та зразків для скачування
консультацій експертів
✓ професійних безплатних вебінарів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль