Код лікарняного не відповідає причині хвороби: як оплатити

26 липня 2016 477
У разі якщо в листку непрацездатності (ЛН) причиною непрацездатності визначено нещасний випадок на виробництві та його наслідки, а травма чи захворювання працівника фактично не пов’язані з нещасним випадком на виробництві й не є його наслідком, ЛН не підлягає оплаті за рахунок коштів Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань.

Підстав оплачувати його за рахунок коштів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності також нема.

При цьому в графі «Причина непрацездатності» ЛН пункти 2 (професійне захворювання та його наслідки) та 4 (нещасний випадок на виробництві та його наслідки) виправленню не підлягають. Тобто звертатися до медичної установи або до лікаря, який видавав ЛН, з проханням виправити причину непрацездатності недоцільно.

Факт хвороби внаслідок нещасного випадку встановлює і засвідчує лікувально-профілактичний заклад, а документом, яким це підтверджується, є ЛН, виданий цим закладом. Тож розслідування нещасного випадку здійснюється у випадках, коли безпосередньо в ЛН зазначено, що причиною непрацездатності є невиробничі травми (код 5).

У такому випадку створена на підприємстві комісія зобов’язана з’ясувати обставини й причини настання нещасного випадку, вивчити первинну медичну документацію, визначити, чи пов’язаний нещасний випадок із виробництвом. Якщо нещасний випадок визнано таким, що не пов’язаний з виробництвом, у п’ятьох примірниках складається акт за формою Н-5. Водночас на основі отриманих під час розслідування відомостей комісія складає акт про нещасний випадок невиробничого характеру за формою НТ.

Після цього комісія (уповноважений) із соціального страхування за умови визнання нещасного випадку таким, що не пов’язаний з виробництвом, за наявності акта за формою Н-5 і виданого в установленому порядку ЛН ухвалює рішення про призначення матеріального забезпечення.

Для отримання коштів ФСС з ТВП для виплати матеріального забезпечення найманим працівникам, нарахованого роботодавцем, він звертається до робочого органу Фонду за місцем обліку із заявою-розрахунком, підписаною керівником та головним бухгалтером і засвідченою печаткою підприємства. При цьому, заповнюючи графу 5 «Причина непрацездатності» заяви-розрахунку, слід вказати код 5 (невиробничі травми) і додати до неї пояснювальну записку з обґрунтуванням такого запису та копію акта за формою Н-5, яким нещасний випадок визнано таким, що не пов’язаний з виробництвом.

Прес-служба Київського міського відділення ФСС з ТВППідписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль