Зарахування бюджетного відшкодування ПДВ у рахунок податку на прибуток

26 липня 2016 227
Починаючи з 01.01.2016 відповідно до підпункту «б» пункту 200.4 Податкового кодексу України (ПК) платникам ПДВ надано можливість зараховувати суму ПДВ, що підлягає бюджетному відшкодуванню, в рахунок сплати грошових зобов’язань або погашення податкового боргу з інших платежів.

Причому зазначена норма ПК надає право такого зарахування лише на сплату грошових зобовязань або погашення податкового боргу з платежів, які повністю сплачуються до державного бюджету.

Відповідно до статті 29 глави 5 розділу II та статті 64 глави 11 розділу III Бюджетного кодексу України податок на прибуток підприємств розподіляється пропорційно між державним та місцевим бюджетами. Лише податок на прибуток підприємств державної власності зараховується до загального фонду державного бюджету в повному обсязі.

Зважаючи на викладене вище, податківці вважають, що суми бюджетного відшкодування ПДВ можуть бути зараховані в рахунок сплати грошових зобовязань або погашення податкового боргу з податку на прибуток лише підприємствами державної власності.

Лист ГУ ДФС у Харківській області від 13.07.2016  № 4009/10/20-40-12-02-16Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль