Чи може філія юридичної особи реєструвати КОРО

25 липня 2016 171
Податківці категорично заперечують можливість реєстрації філією юридичної особи книг обліку розрахункових операцій (КОРО).

Адже законодавством чітко визначено, що в разі здійснення розрахункових операцій у готівковій та/або безготівковій формі при продажу товарів (наданні послуг) суб’єкти господарювання зобов’язані зареєструвати КОРО. І в разі наявності у суб’єкта господарювання, який є платником податку на прибуток, відокремлених підрозділів (філій тощо), лише такий суб’єкт господарювання за основним місцем обліку може реєструвати КОРО своїх відокремлених підрозділів.

У ситуації, якщо філією все-таки зареєстровано КОРО, фахівці пропонують:

  • філії — звернутися до відповідного органу ДФС із заявою про скасування реєстрації КОРО за формою № 2-КОРО;
  • головному підприємству — звернутися до територіального органу ДФС за своїм основним місцем обліку для реєстрації КОРО із заявою за формою № 1-КОРО.

Водночас податківці звернули увагу на те, що суб’єкт господарювання, який є платником податку на прибуток (окрім суб’єктів, які прийняли рішення про сплату та/або сплачують цей податок консолідовано), може реєструвати КОРО за місцезнаходженням своїх відокремлених підрозділів, які розташовані на території іншої, ніж такий суб’єкт, територіальної громади і є платниками податку на прибуток.

Лист ГУ ДФС у Вінницькій області від 06.07.2016 № 1156/10/02-32-08-00Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль