Продавець порушив граничний термін реєстрації накладної: дії покупця

21 липня 2016 820
У разі порушення продавцем граничних термінів реєстрації в ЄРПН податкової накладної та/або розрахунку коригування покупець товарів (послуг) має право протягом 365 календарних днів додати до декларації з ПДВ за звітний період заяву зі скаргою на такого продавця.

До заяви додаються копії товарних чеків або інших розрахункових документів, що засвідчують факт сплати податку у зв’язку з придбанням таких товарів (послуг), або копії первинних документів, що підтверджують факт отримання таких товарів (послуг).

Отримання контролюючим органом такої заяви зі скаргою на продавця (в окремих випадках — покупця) є підставою для проведення документальної позапланової перевірки продавця (покупця) з метою з’ясування достовірності та повноти нарахування ним зобов’язань з ПДВ за вказаною операцією.

При цьому така заява не є підставою для покупця товарів (послуг) для включення суми ПДВ до складу податкового кредиту за цією податковою накладною.

Водночас у листі зазначено, що питання відшкодування збитків, завданих особі у зв’язку з порушенням договірних відносин іншою особою, в т. ч. і у разі втрати права на формування податкового кредиту з ПДВ у зв’язку з порушенням продавцем граничних термінів реєстрації в ЄРПН податкової накладної, не належить до компетенції ДФС. За захистом платники ПДВ мають звернутися до суду.

Лист ДФС від 21.04.2016 № 9029/6/99-99-19-03-02-15Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль