Оплата відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами

18 липня 2016 1047
Застрахована особа має право на матеріальне забезпечення особи з настанням страхового випадку в період роботи (включно з часом випробування та днем звільнення).

Водночас працівниця має право йти у відпустку у зв’язку з вагітністю та пологами пізніше дати її початку, зазначеної в листку непрацездатності.

Тож якщо працівниця не скористалася своїм правом на відпустку у зв’язку з вагітністю та пологами, продовжувала працювати і отримувати заробітну плату, роботодавець повинен виплатити зазначену допомогу лише за дні її фактичного перебування у відпустці.  А за період, коли жінка працювала, її буде виплачена зарплата. Адже чинним законодавством не передбачено одночасної виплати зарплати і допомоги по вагітності та пологах за один і той самий період.

Розрахунковим періодом для обчислення середньої зарплати для розрахунку допомоги по вагітності та пологах є 12 календарних  місяців перебування у трудових відносинах (з першого до першого числа) за останнім основним місцем роботи застрахованої особи, що передують місяцю, в якому настав страховий випадок, а не 12 календарних місяців перед фактичним перебуванням у відпустці.

Прес-служба Вінницького обласного відділення ФСС з ТВППідписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль