Апостиль на офіційні документи ставитимуть інакше

18 липня 2016 451
Дещо переглянуто Правила проставлення апостиля на офіційних документах, призначених для використання на території інших держав, затверджені спільним наказом МЗС, МОН і Мін’юсту від 05.12.2003 № 237/803/151/5.

Нагадаємо, що зазначені Правила поширюються на документи судів, прокуратури та органів юстиції України, адміністративні документи (крім тих, що мають пряме відношення до комерційних або митних операцій), документи про освіту, документи, оформлені державними і приватними нотаріусами, офіційні свідоцтва тощо.

Як і раніше, апостиль проставляє посадова особа компетентного органу безпосередньо на вільному від тексту місці документа або на його зворотному боці чи на окремому аркуші. Проте тепер у пункті 9 штампа апостиля проставлятиметься печатка відповідного компетентного органу, а не прикріплюватиметься марка апостиля.

Те саме стосується місця скріплення документа та аркуша з апостилем. Таке місце засвідчуватиметься підписом посадової особи територіального органу компетентного органу та печаткою компетентного органу.

Наказ МЗС, МОН, Мін’юсту від 05.07.2016 № 199/783/1838/5Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль