Новий план удосконалення податкової системи від Мінфіну

14 липня 2016 377
У липні Мінфін подасть на розгляд Кабміну законопроект щодо удосконалення податкової системи. Розглянемо, що буде у цьому законопроекті та що це дасть бізнесу.

Адміністрування податків:

 • оптимізація структури та функцій ДФС — сприятиме зменшенню позапланових перевірок;
 • запровадження повноцінного електронного кабінету платника податків — скоротить вплив людського фактору і тим самим зменшить корупцію;
 • перехід до однорівневої системи апеляційних оскаржень рішень ДФС — посилить захист бізнесу;
 • передання права на письмові податкові консультації від ДФС до Мінфіну — зменшить маніпуляції та розбіжності в трактуванні податкового законодавства.

ПДВ:

 • запровадження єдиного публічного Реєстру заяв на бюджетне відшкодування ПДВ — допоможе вирішити проблему зі своєчасним поверненням ПДВ;
 • удосконалення системи електронного адміністрування ПДВ — зробить процес набагато більш прозорим та зручним бізнесу.

ПДФО:

 • розширення переліку витрат фізичної особи — підприємця (ФОП) від провадження господарської діяльності на суми акцизного податку сплачених під час роздрібної торгівлі підакцизними товарами — спростить ведення бізнесу;
 • надання права фізичній особі звернення до контролюючого органу для отримання консультативної допомоги при заповненні річної податкової декларації — спростить подання декларацій та зменшить кількість помилок.

Єдиний податок: при сплаті податків ФОП зможуть не враховувати працівників, які призвані на військову службу — дасть додаткові можливості для мікро та малих підприємств наймати більше працівників і при цьому не платити більше податків.

Акцизний податок:

 • скасування акцизного податку для тих, хто продає пальне в малих ємностях — зменшить податки для малого бізнесу;
 • звільнення від оподаткування акцизним податком тютюнової сировини тютюново-ферментаційних заводів, а також додаткове стимулювання вирощування такої сировини в Україні (звільнення від оподаткування вирощування та переробки тютюнової сировини) — зменшить податки та стимулюватиме інвестиції та нові робочі місця.

Плата за спеціальне використання води: скасування рентної плати за спеціальне використання води для всіх, окрім первинних водокористувачів (водоканали) — зменшить податки для вторинних водокористувачів.

Особливості оподаткування в зоні АТО: врегулювання питання сплати окремих податків (ПДВ, ПДФО, акцизного податку, єдиного податку та податку на майно) на території проведення АТО та тимчасово окупованій території шляхом встановлення особливих правил їх адміністрування — зупинить нарахування штрафів, звільнить від сплати місцевих податків частину підприємств.

Після схвалення проекту закону Урядом він буде поданий на розгляд Парламенту. У міжсесійний період проект буде надалі обговорюватися з бізнесом і громадськістю з метою формування єдиної позиції до розгляду Верховною Радою.

Офіційний веб-сайт МінфінуПідписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


 • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль