Наслідки спрямування податку з доходу нерезидента на неправильний код

13 липня 2016 138
За інформацією ДФС, на платника податків, який здійснює виплати доходу нерезиденту і спрямував податок з таких доходів на неправильний код бюджетної класифікації, чекають штрафи, передбачені статтею 127 Податкового кодексу України (ПК).

А саме: штраф у розмірі 25% суми податку, що підлягає нарахуванню та/або сплаті до бюджету (50% — за ті самі дії, вчинені повторно протягом 1095 днів). Адже в такій ситуації кошти не надійдуть до відповідного рахунку, а отже, сума податку з доходів нерезидента із джерелом погодження з України не буде сплачена.

Крім того, податківці нагадали, що після закінчення встановлених ПК строків погашення узгодженого грошового зобов’язання на суму податкового боргу нараховуватиметься пеня (пп. 129.1.1 ПК).

Отже, до платника податку, який здійснює виплати доходу нерезиденту без утримання та внесення до бюджету податку з такого доходу, або який перерахував податок з доходів нерезидента до бюджету в повному обсязі, але пізніше терміну, застосовується відповідальність у вигляді штрафів, передбачених статтею 127 ПК, та пені відповідно до статті 129 ПК.

Лист ДФС від 21.06.2016 № 13668/6/99-99-15-02-02-15Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль