Підприємець-інвалід не скористався правом на звільнення від сплати ЄСВ: чи повернуть кошти

13 липня 2016 545
Підприємці-єдиноподатники звільняються від сплати ЄСВ за себе, якщо вони є пенсіонерами за віком або інвалідами та отримують відповідно до закону пенсію або соціальну допомогу.

Про набуття статусу інваліда або пенсіонера такий підприємець повідомляє орган ДФС шляхом подання заяви довільної форми із відповідними підтвердними документами.

При цьому підприємці-єдиноподатники самостійно визначають базу нарахування ЄСВ, але не більше максимальної величини бази нарахування. При цьому сума ЄСВ не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску.

У разі самостійного визначення бази нарахування ЄСВ такі підприємці звітують за формою Д5, наведеною у додатку 5 до Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженого наказом Мінфіну від 14.04.2015 № 435 (далі — Порядок № 435).

Якщо підприємець-єдиноподатник не скористався своїм правом на звільнення від сплати ЄСВ та сплатив і відзвітував за самостійно визначеними сумами внеску в минулих роках, то, як роз’яснюють податківці, він не має права повернути кошти. Адже Порядок № 435 не встановлює порядку виправлення помилок у формі Д5. До того ж зазначені у звіті з ЄСВ суми потрапили до реєстру застрахованих осіб та могли бути використані для обчислення і призначення такому підприємцю страхових виплат.

Лист ГУ ДФС у Рівненській області від 30.06.2016 № 143/14з/17-00-13-03-05Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль