Обчислюємо допомогу по вагітності та пологах правильно

12 липня 2016 1066
Фахівці Мінсоцполітики нагадали, що сума допомоги по вагітності та пологах у розрахунку на місяць не повинна перевищувати розміру максимальної величини бази нарахування ЄСВ.

Водночас сума допомоги не може бути меншою за мінімальну заробітну плату.

Якщо протягом 12 місяців перед настанням страхового випадку застрахована особа має страховий стаж менше 6 місяців, середня заробітна плата визначається з нарахованої зарплати, але в розрахунку на місяць не вище двократного розміру мінімальної заробітної плати.

При цьому середньоденну заробітну плату розраховують шляхом ділення загального доходу на середньомісячну кількість календарних днів (30,44). У місяцях, які містять 31 календарний день, допомога може перевищувати максимальну величину бази нарахування ЄСВ або двократний розмір мінімальної зарплати. Тоді місячну суму обмежують вищезгаданими величинами.

Якщо нарахована сума допомоги у розрахунку на місяць є меншою за розмір мінімальної заробітної плати, то у цьому місяці потрібно провести доплату до зазначеної суми та, відповідно, збільшити загальну суму допомоги по вагітності та пологах.

Лист Мінсоцполітики від 23.06.2016 № 215/18/99-16Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль