Посилено штрафи за керування авто у нетверезому стані

8 липня 2016 759
Прийнято Закон «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо посилення відповідальності за керування транспортними засобами у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції» (законопроект № 4373).

Так, оплатне вилучення, конфіскація предметів та позбавлення права керування транспортними засобами можуть застосовуватись як основні, так і додаткові адміністративні стягнення. Позбавлення права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю — тільки як додаткове, інші адміністративні стягнення, зазначені в частині першій статті 24 КУпАП, можуть застосовуватись тільки як основні.

Окрім цього, змінено розмір та види адміністративних стягнень за вчинення адміністративних правопорушень, передбачених частинами 1-4 статті 130 КУпАП, та, відповідно, змінено кваліфікуючі ознаки, передбачені частинами 2-3 статті 130 КУпАП.

За вчинення адміністративних правопорушень, передбачених частинами 1-4 статті 130 КУпАП, одним із основних адміністративних стягнень передбачено штраф у розмірі 600, 1200 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян  з позбавленням права керування транспортними засобами на строк три роки й на інших осіб — накладення штрафу в розмірі 1200 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з оплатним вилученням транспортного засобу чи без такого.

За порушення, вчинені особою, яка двічі протягом року піддавалась адміністративному стягненню за керування транспортними засобами у нетверезому стані та відмову від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан сп’яніння, — тягнуть за собою накладення штрафу у розмірі 2400 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з позбавленням права керування транспортними засобами на десять років.

Порушення правил безпеки дорожнього руху або експлуатації транспорту особою, яка керує транспортним засобом, що спричинило потерпілому тілесне ушкодження середньої тяжкості тягне за собою накладення штрафу в розмірі 1200 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або адміністративний арешт на 15 діб, з позбавленням права керування транспортними засобами на три роки.

Прес-служба ВРУПідписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль