Продаж майнових сертифікатів як об’єкт оподаткування ПДВ

7 липня 2016 238
Майновий пай — це частка майна члена підприємства у пайовому фонді, виражена в грошовій формі та у відсотках розміру пайового фонду (постанова КМУ «Про врегулювання питань по забезпеченню захисту майнових прав селян у процесі реформування аграрного сектора економіки» від 28.02.2001 № 177).

Ця частка документально підтверджується Свідоцтвом про право власності на майновий пай члена підприємства (майновим сертифікатом), яке видається сільською, селищною або міською радою.

Зміст прав особи, який засвідчує майновий сертифікат, є тотожнім змісту корпоративних прав, визначеному у підпункті 14.1.90 Податкового кодексу України (ПК), та підпадає під визначення терміну цінні папери згідно із Законом України «Про цінні папери та фондовий ринок» від 23.02.2006 № 3480-IV.

При цьому продаж корпоративних прав у вигляді цінних паперів не підпадає під пільгове оподаткування ПДВ, передбачене підпунктом 196.1.1 ПК. Відтак операція з продажу за кошти юридичною особою корпоративних прав, виражених у формі цінних паперів, є об’єктом оподаткування ПДВ. Адже така операція прирівнюється до постачання товарів.

Лист ГУ ДФС у Вінницькій області від 09.06.2016 № 1023/10/02-32-12-01Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією


Розсилка© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Реєструйтеся просто зараз

Цікавитесь документами?

Зареєструйтеся та отримайте безлімітний доступ не лише до завантаження файлів у цьому матеріалі, але й до:
форм та зразків для скачування
консультацій експертів
✓ професійних безплатних вебінарів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль