Продаж автомобіля за довіреністю: як оподаткувати ПДФО

5 липня 2016 255
Податківці повідомили, що безпосередньо за фактом нотаріального посвідчення довіреності на право користування чи розпорядження рухомим майном без вчинення відповідного запису в державному реєстрі право власності на рухоме майно від повіреного до довірителя не переходить.

Якщо повірена особа вчинить правочин від імені власника, зокрема продасть рухоме майно, то оподатковуваний дохід отримує саме власник такого майна.

При цьому дохід, отриманий фізичною особою від продажу у 2015 році одного об’єкта рухомого майна у вигляді легкового автомобіля, не оподатковується ПДФО та військовим збором. Якщо протягом того ж звітного податкового року ця особа продала другий (третій) об’єкт рухомого майна у вигляді легкового автомобіля, то дохід, отриманий від такого продажу, оподатковується ПДФО за ставкою 5% та військовим збором за ставкою 1,5%.

У разі відмови власника від майна на користь повіреної особи з документальним оформленням такого правочину і внесенням змін до державного реєстру повірена особа набуває статусу власника.

Лист ДФС від 24.06.2016 № 6775/У/99-99-13-02-03-14Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль