Формування різниць залежно від оцінки інвестиційної нерухомості

30 червня 2016 159
Податківці нагадали, що у випадку, коли підприємство обирає оцінку інвестиційної нерухомості за первісною вартістю, об’єкт інвестиційної нерухомості підлягає амортизації згідно з П(С)БО 7 «Основні засоби».

Відповідно, платник податку на прибуток коригує й фінансовий результат до оподаткування на різниці, передбачені статтею 138 Податкового кодексу України (ПК), у тому числі нараховану амортизацію.

Також у разі продажу об’єкту інвестиційної нерухомості, що оцінюється за первісною вартістю, виникатимуть й різниці, передбачені для випадків реалізації основних засобів.

Якщо ж підприємство обирає оцінку інвестиційної нерухомості за справедливою вартістю, то об’єкт інвестиційної нерухомості не амортизують. Тоді платник податку на прибуток не коригує фінансовий результат до оподаткування на різниці, передбачені статтею 138 ПК, у тому числі нараховану амортизацію.

Продаж об’єкта інвестиційної нерухомості, що оцінюється за справедливою вартістю, відображають у складі фінансового результату до оподаткування, визначеного за правилами бухгалтерського обліку.

Окрім цього, податківці зазначили, що у разі ліквідації об’єктів основних засобів виникають різниці, передбачені пунктами 138.1 та 138.2 ПК.

Лист ДФС від 07.06.2016 № 12522/6/99-99-15-02-02-15Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль