Новий суб’єкт нагляду та управління діяльністю державних і комунальних підприємств

24 червня 2016 349
Законодавець уніс зміни до деяких законодавчих актів України щодо управління об’єктами державної та комунальної власності, дозволивши у державних та комунальних унітарних підприємствах для керівництва їх госпдіяльністю створювати наглядові ради (наразі наглядові ради діють лише в господарських товариствах).

Наглядова рада підприємства (у разі її утворення) в межах компетенції, визначеної статутом підприємства та законом, контролюватиме і спрямовуватиме діяльність керівника підприємства.

Зокрема, наглядові ради держкомпаній погоджуватимуть стратегію та річний фінансовий план держпідприємств, призначатимуть або звільнятимуть керівників держпідприємств, встановлюватимуть розмір та умови виплати винагороди керівникам держпідприємств, формуватимуть підрозділи внутрішнього аудиту та обиратимуть незалежного зовнішнього аудитора, прийматимуть рішення про вчинення значних операцій держпідприємств та операцій, щодо яких є заінтересованість у посадових осіб держпідприємства.

Передбачено, що річна, у т. ч. консолідована, фінзвітність державних та комунальних підприємств підлягає обов’язковому незалежному аудиту. Коло підприємств, для яких аудит буде обов’язковим, і критерії залучення незалежного аудитора визначатиме КМУ для унітарних та акціонерних держпідприємств та відповідна місцева рада для комунальних унітарних та акціонерних підприємств.

При цьому встановлено вимоги щодо обов’язкового оприлюднення державними та комунальними компаніями інформації про свою діяльність та їх керівників.

Закон чинний з 25.06.2016.

Закон України від 02.06.2016 № 1405-VIIIПідписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль