Справляння адмінзбору за реєстрацію прав на нерухомість у 2016 році

22 червня 2016 479
Мін’юст проінформував про окремі нюанси справляння адміністративного збору за держреєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень цьогоріч.

Зокрема, з 01.01.2016 передбачено винятково таку плату за проведення державної реєстрації прав (незалежно від строків її проведення), як адмінзбір. До цього ж заявник здійснював два окремі платежі: адмінзбір та плату за скорочені терміни надання послуг у сфері держреєстрації прав.

У частині звільнення від сплати адмінзбору під час проведення реєстрації прав не передбачено будь-яких виключень залежно від строків проведення такої реєстрації.

Водночас законодавство у сфері держреєстрації прав за наявності множинності суб’єкта звернення — заявника не обмежує таких суб’єктів звертатися за наданням адмінпослуги окремо один від одного. Наприклад, у разі належності нерухомості на праві спільної власності декільком особам за проведенням держреєстрації прав можуть звернутися як усі співвласники з однією заявою для такої реєстрації, так і кожен зі співвласників окремо один від одного шляхом подання окремих заяв та необхідних для такої реєстрації документів.

Тобто у разі звернення кожного зі співвласників окремо за проведенням держреєстрації прав адмінпослуга вже буде надаватися не одноразово для усіх співвласників, а для кожного окремо, й, відповідно, адмінзбір сплачується за кожну окрему послугу.

За реєстрацію права власності на частку у праві спільної власності на об’єкт нерухомого майна адмінзбір сплачується в повному розмірі. Самі розміри адмінзбору визначені в частині першій статті 34 Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» від 01.07.2004 № 1952-IV.

Лист Мін’юсту від 29.02.2016 № 1440/8/32-16Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль