Відповідальність за ПК: правила повторності

21 червня 2016 303
У разі притягнення платника податків до відповідальності у вигляді штрафу за певною статтею Податкового кодексу України (ПК) виключається можливість притягнення його до відповідальності, передбаченої іншими статтями ПК, за одне і те саме правопорушення, нагадала ДФС.

Позаяк одне податкове правопорушення не може тягнути відповідальність за різними статтями ПК.

Водночас це правило не поширюється на випадки скасування рішення контролюючого органу, адже у такому випадку немає повторності.

Застосування штрафної санкції, передбаченої ПК, у разі скасування податкового повідомлення-рішення у судовому порядку, має здійснюватися винятково за умови наявності ознак складу податкового правопорушення у діях чи бездіяльності платника податків. При цьому таке визначення суми грошового зобов’язання не буде вважатися повторним. Оскільки скасування акта суб’єкта владних повноважень як способу захисту порушеного права позивача застосовується тоді, коли спірний акт не породжує жодних правових наслідків від моменту прийняття такого акта.

Окремо податківці відзначили, що склад податкового правопорушення за статтею 121 ПК стосується порушення платником податків строків зберігання первинних документів, передбачених саме статтею 44 ПК, і не застосовується у разі порушення строків зберігання документів, визначених наказом Мін’юсту «Про затвердження Переліку типових документів, що створюються під час діяльності державних органів та органів місцевого самоврядування, інших установ, підприємств та організацій, із зазначенням строків зберігання документів» від 12.04.2012 № 578/5.

Лист ДФС від 14.06.2016 № 6414/П/99-99-10-02-14Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль