Робоча ситуація дня: Умови контрольованості операцій з нерезидентом — пов’язаною особою

23 жовтня 2015 29
Обсяг операцій підприємства з нерезидентом перевищує 50 млн. грн. До того ж нерезидент є пов’язаною особою. Чи визнаються операції з таким контрагентом контрольованими?

ПРОБЛЕМА

Обсяг операцій підприємства з нерезидентом перевищує 50 млн. грн. До того ж нерезидент є пов’язаною особою. Чи визнаються операції з таким контрагентом контрольованими?

РІШЕННЯ

Насамперед для визнання операцій контрольованими нерезидент-контрагент має виступати пов’язаною особою з підприємством-резидентом або бути зареєстрованим у державі (на території) зі спеціального переліку, затвердженого КМУ. Назва такого кабмінівського документа ― Перелік держав (територій), які відповідають критеріям, установленим підпунктом 39.2.1.2 підпункту 39.2.1 пункту 39.2 статті 39 Податкового кодексу України, затверджений розпорядженням КМУ від 16.09.2015 № 977-р (далі ― Перелік). Базовою ознакою для включення іноземної держави до Переліку є дія в таких країнах низьких ставок податку на прибуток (корпоративного податку) порівняно з вітчизняною ставкою аналогічного податку.

Податківці також називають їх державами із низькою податковою юрисдикцією (лист ДФС від 04.09.2015 № 18915/6/99-99-19-02-02-15).

У нашій ситуації нерезидент є пов’язаною особою, тому виконується одна з умов контрольованості операцій. Однак є ще два обов’язкових критерії для визнання господарських операцій підвладними трансфертному ціноутворенню.

Про них читайте в експертно-правовій системі «Expertus: Податки».



Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією



© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо



У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль