Із серпня почне діяти ІТ-система митниці для всіх видів контролю

14 червня 2016 159
Уряд затвердив Порядок інформаційного обміну між органами доходів і зборів, іншими державними органами та підприємствами за принципом «єдиного вікна» з використанням електронних засобів передачі інформації.

Відповідно до такого порядку з 01.08.2016 під час митного оформлення товарів і транспортних засобів почне діяти автоматизована система «єдиного вікна», через яку здійснюватимуть всі види контролю за допомогою ІТ-системи митниці.

Уповноважена посадова особа протягом чотирьох робочих годин з моменту отримання через веб-інтерфейс електронного повідомлення і сканованих документів повинна буде прийняти, зокрема, одне з таких рішень:

  • завершення відповідного виду державного контролю;
  • відмова в завершенні здійснення контролю;
  • необхідність проведення огляду товарів з можливим відбором зразків;
  • необхідність проведення додаткової обробки товарів (фумігації, знезараження, нанесення відповідного маркування тощо);
  • необхідність повернення вантажу за межі митної території України;
  • необхідність знищення вантажу.

Якщо протягом чотирьох робочих годин з моменту отримання через веб-інтерфейс електронного повідомлення і сканованих документів уповноважена посадова особа чи адміністратор контролюючого органу не внесе до інформаційної системи будь-яке рішення, то інформаційна система автоматично діятиме за принципом «мовчазної згоди». Тобто ІТ-система автоматично сформує позитивне рішення про проведення відповідного виду державного контролю, яке буде підставою для завершення митного контролю та митного оформлення товарів.

Крім того, огляд товарів проводитимуть одночасно всі контролюючі органи не пізніше, ніж через 24 робочі години від запропонованого підприємством часу.

Постанова КМУ від 25.05.2016 № 364Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль