Надання допомоги по тимчасовій непрацездатності за невиробничу травму

10 червня 2016 999
Фахівці Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності (далі — Фонд) роз’яснили окремі моменти надання допомоги по тимчасовій непрацездатності у зв’язку з нещасним випадком невиробничого характеру.

Рішення про призначення (відмову у призначенні) матзабезпечення приймає комісія (уповноважений) із соціального страхування (далі — комісія), що створюється (обирається) на підприємстві. І таке рішення фіксується у протоколі засідання комісії.

У разі визнання нещасного випадку таким, що не пов’язаний з виробництвом, страхувальник складає акт за формою Н-5 або НТ. Цей акт комісія приймає до уваги при прийнятті рішення про призначення допомоги по тимчасовій непрацездатності коштом Фонду.

Обов’язкова наявність акта за формою НТ (акта розслідування нещасного випадку невиробничого характеру) при призначенні допомоги по тимчасовій непрацездатності внаслідок травми, не пов’язаної з нещасним випадком на виробництві, законодавством не передбачена.  

При виникненні питань щодо призначення допомоги у зв’язку з травмою, не пов’язаною з виконанням трудових обов’язків, на вимогу перевіряльників з Фонду комісія має надати:

  • протокол засідання комісії щодо прийняття такого рішення, інші матеріали розслідування, яке вона провела; або
  • акт за формою НТ у разі, якщо його було складено.

Тобто акт за формою НТ комісія може не складати, адже це не є її компетенцією.

Лист ФСС з ТВП від 07.06.2016 № 2.4-46-920Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль