Виплати мобілізованим у звіті з ЄСВ

26 жовтня 2015 98
При відображені у звіті з ЄСВ виплат мобілізованим працівникам, що компенсуються з бюджету в межах середнього заробітку працівників, призваних на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, їм присвоюється код категорії «48»

Чи необхідно відображати в таблиці 1 додатка 4 звіту щодо сум нарахованого ЄСВ суми середнього заробітку мобілізованих працівників, які відображені в таблиці 6 додатка 4 звіту з ЄСВ з «Кодом категорії застрахованих осіб» 48?

Виплати, які компенсуються з бюджету в межах середнього заробітку працівників, призваних на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, не є базою нарахування та утримання єдиного внеску (ст. 7 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2010 № 2464-VI; Закон № 2464).

Таблиця 6 додатка 4 «Відомості про нарахування заробітної плати (доходу) застрахованим особам» до Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженого наказом Мінфіну від 14.04.2015 № 435 (далі — Порядок № 435), призначена для формування страхувальником у розрізі кожної застрахованої особи відомостей про суми нарахованої їй заробітної плати (доходу) у звітному місяці, які вносяться до персональних облікових карток застрахованих осіб Реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування. Такі відомості формуються з урахуванням кодів категорій застрахованих осіб, визначених у додатку 2 до Порядку № 435.

Порядком № 435 додано нові коди категорій застрахованих осіб, зокрема, код категорії ЗО «48» — для осіб, яким нараховуються виплати, що компенсуються з бюджету в межах середнього заробітку працівників, призваних на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період.

При відображені у звіті з ЄСВ виплат мобілізованим працівникам, що компенсуються з бюджету в межах середнього заробітку працівників, призваних на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, їм присвоюється код категорії «48».

Так, у таблиці 6 додатка 4 до Порядку № 435 виплати, які компенсуються з бюджету в межах середнього заробітку працівників, призваних на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, відображаються в графі 17 «Загальна сума нарахованої заробітної плати/доходу (усього з початку звітного місяця)», а у графі 9 «Код категорії ЗО» вказується код «48».

При цьому оскільки нарахування та утримання єдиного внеску на такі виплати не здійснюються, то графи 18, 19, 20 та 21 таблиці 6 додатка 4 до Порядку № 435 не заповнюються.

Підсумкове значення графи 17 таблиці 6 додатка 4 до Порядку № 435 переноситься до рядка 1.1 «сума нарахованої заробітної плати» таблиці 1 додатка 4 до Порядку № 435, та, відповідно, враховується у розрахунку значення рядка 1 розділу 1 «Загальна сума нарахованої заробітної плати, винагород за виконану роботу (надані послуги) за цивільно-правовими договорами, оплати допомоги по тимчасовій непрацездатності та допомоги у зв’язку з вагітністю та пологами, усього (р. 1.1 + р. 1.2 + р. 1.3 + р. 1.4 + р. 1.5)».Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією


Розсилка© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Реєструйтеся просто зараз

Цікавитесь документами?

Зареєструйтеся та отримайте безлімітний доступ не лише до завантаження файлів у цьому матеріалі, але й до:
форм та зразків для скачування
консультацій експертів
✓ професійних безплатних вебінарів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль