Коли пеня за перевищення строків ЗЕД-розрахунків не нараховується

9 червня 2016 129
Окрім здійснення фактичної поставки або повернення коштів, пеня за порушення строків розрахунків у сфері ЗЕД не нараховується також у разі прийняття до розгляду судом позовної заяви резидента про стягнення з нерезидента заборгованості, яка виникла внаслідок недотримання нерезидентом строків.

Власне пеня не сплачується з дати прийняття відповідного позову до розгляду судом та лише за умови прийняття судом рішення про задоволення цього позову. У зв’язку з тим, що прийняття позовної заяви до розгляду засвідчує саме ухвала про відкриття провадження, пеня нараховується до дати ухвали про відкриття провадження судом.

У разі виконання резидентами операцій за договорами виробничої кооперації, консигнації, комплексного будівництва, тендерної поставки, гарантійного обслуговування, поставки складних технічних виробів і товарів спеціального призначення можливим є також продовження Мінекономрозвитком установлених законодавством строків ЗЕД-розрахунків.

Якщо перевищення цих строків обумовлено виникненням форс-мажорних обставин, перебіг строків зупиняється на весь період дії таких обставин та поновлюється з дня, наступного за днем закінчення їх дії. Підтвердженням форс-мажору є сертифікат ТПП України/іншої уповноваженої організації (органу) країни розташування сторони договору або третьої країни відповідно до умов договору.

Лист ГУ ДФС у Київській області від 02.06.2016 № 1233/10/10-36-14-00Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією


Розсилка© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Реєструйтеся просто зараз

Цікавитесь документами?

Зареєструйтеся та отримайте безлімітний доступ не лише до завантаження файлів у цьому матеріалі, але й до:
форм та зразків для скачування
консультацій експертів
✓ професійних безплатних вебінарів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль