Банки зможуть встановлювати різні курси валют протягом дня

9 червня 2016 431
НБУ спростив порядок проведення валютно-обмінних операцій.

По-перше, банкам та фінансовим установам, які здійснюють обмін валют, дозволять змінювати курси купівлі та продажу іноземної валюти протягом операційного (робочого) дня. При цьому можна буде встановлювати різні курси купівлі та продажу іноземної валюти у касі банку, фінансової установи, їх відокремлених підрозділах, пунктах обміну валюти, які розташовані за різними адресами.

По-друге, для готівкової конвертації однієї іноземної валюти в іншу банки зможуть використовувати власний комерційний курс, а не офіційний курс НБУ.

По-третє, залишиться обов’язок для фізичної особи, яка бажає придбати іноземну валюту, пред’являти документ, що посвідчує таку особу та її резидентність. Однак касир копіюватиме сторінки відповідного документа та зберігатиме його у документах дня лише у випадках, коли сума купівлі іноземної валюти перевищуватиме 150 тис. грн. Таку процедуру здійснюватимуть заради ідентифікації, верифікації та вивчення особи відповідно до законодавства про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, або фінансуванню тероризму.

По-четверте, розширено перелік іноземних валют, які банки та фінансові установи зможуть конвертувати. Так, можна буде конвертувати готівку іноземної валюти не лише 1-ї, а й 2-ї групи Класифікатора іноземних валют та банківських металів, затвердженого постановою Правління НБУ від 04.02.1998 № 34.

Постанова набирає чинності з 15.06.2016.

Постанова Правління НБУ від 07.06.2016 № 341Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль