НБУ зменшив обсяг обов’язкового продажу інвалюти та дозволив репатріацію дивідендів

9 червня 2016 513
НБУ зменшив обсяг обов’язкового продажу інвалютних надходжень в Україну на користь юридичних осіб з 75% до 65%.

При цьому, як і раніше, чергова постанова «Про врегулювання ситуації на грошово-кредитному та валютному ринках України» обмежує строк розрахунків за операціями з експорту та імпорту товарів, які мають здійснюватися протягом 90 календарних днів.

Важливим послабленням є також дозвіл на репатріацію інвалютних дивідендів, які можуть повертати за кордон емітенти корпоративних прав та акцій, за якими виплачуються дивіденди, або депозитарна установа, що обслуговує рахунок у цінних паперах іноземного інвестора, або безпосередньо іноземний інвестор. Однак виплачувати такі дивіденди нерезидентам можна лише за 2014-2015 роки та через один уповноважений банк.

Існує й вартісне обмеження для репатріації дивідендів: протягом календарного місяця особа може повернути за кордон дивіденди лише у межах загальної суми, що не перевищує більшого з таких двох граничних значень ― 1 млн. дол. США або 10% від загального обсягу дивідендів, що підлягають/підлягали поверненню за кордон. І якщо такі 10% перевищать показник 5 млн. дол. США, то максимальна сума репатріації дивідендів протягом календарного місяця не може перевищувати ті ж 5 млн. дол. США.

Окрім цього, клієнти банків мають право знімати з рахунків готівку в іноземній валюті та банківських металах на суму до 100 тис. грн. на добу (замість 50 тис. грн.). При цьому повністю  скасовано обмеження на видачу гривневої готівки (було ― 500 тис. грн. на добу).

Підвищено й ліміт продажу готівкової іноземної валюти або банківських металів одній особі в один операційний (робочий) день ― з еквіваленту 6 тис. грн. до 12 тис. грн. у межах однієї банківської установи.

Постанова набирає чинності з 09.06.2016 (окрім норм щодо репатріації дивідендів) і діє до 14.09.2016 включно. Дозвіл на репатріацію дивідендів діє з 13.06.2016.

Постанова Правління НБУ від 07.06.2016 № 342Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль