Депозит за договором — не порушення ЗЕД-розрахунків

1 червня 2016 188
ВАСУ, підтримавши позицію судів попередніх інстанцій, скасував податкові повідомлення-рішення про стягнення пені з підприємства (позивача) за порушення термінів розрахунку у сфері зовнішньоекономічної діяльності та штрафних санкцій за порушення валютного законодавства.

Причому помилковими визнано висновки контролюючого органу щодо непоставки товару, оскільки підприємство внесло лише депозит, а не авансовий внесок за ЗЕД-договором.

Як було встановлено судами, за умовами договору в разі припинення його дії через невиконання покупцем (підприємством) своїх зобов’язань продавець (іноземна компанія) утримує всі платежі перед доставкою, депозити, ціни опціону та будь-які інші кошти, сплачені йому продавцем за цим договором купівлі.

Підприємством на виконання умов договору було здійснено переказ валюти у відповідній сумі, цільове призначення якого згідно з приміткою платіжного доручення — оплата депозиту на придбання літака. Однак надалі у зв’язку з відсутністю коштів позивач не мав змоги перерахувати своєму контрагенту-нерезиденту перший платіж на оплату вартості літака, і поставка не відбулася.

Тобто спірна сума за характером цільового призначення та забезпечення виконання зобов’язання є саме депозитом (завдатком), а не авансовим платежем. Позаяк жодного платежу перед доставкою не здійснено, а тому з боку підприємства немає порушення вимог статті 2 Закону України «Про порядок здійснення розрахунків в іноземній валюті» від 23.09.1994 № 185/94-ВР.

Ухвала ВАСУ від 17.02.2016 № К/800/8296/14Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль