Податковий облік знищених у зоні АТО активів

31 травня 2016 389
Керуючись відповідними нормами Податкового кодексу України (ПК), податківці повідомили, що у разі ліквідації об’єкта основних засобів фінансовий результат до оподаткування податком на прибуток зменшується на суму залишкової вартості окремого об’єкта основних засобів.

При цьому податкових різниць за операціями зі списання знищених товарів не передбачено. Таке списання здійснюється згідно з правилами бухобліку.

Щодо відображення в податковому обліку з ПДВ списання основних засобів, що були знищені на території проведення АТО, то ця операція не розглядатиметься як постачання у разі відповідності вимогам пункту 189.9 ПК. А саме — якщо ліквідація основних засобів відбулась у зв’язку з викраденням, знищенням або зруйнуванням унаслідок дії обставин непереборної сили, що підтверджено згідно з законодавством.

При списанні запасів та готової продукції (у разі якщо під час їх придбання суми ПДВ були включені до складу податкового кредиту) у зв’язку з тим, що вони не можуть бути використані в межах господарської діяльності платника ПДВ, такий платник має нарахувати податкові зобов’язання за правилами, встановленими пунктом 198.5 ПК. У такому разі не пізніше останнього дня звітного періоду, в якому відбувається їх списання, платник ПДВ має скласти зведену податкову накладну та зареєструвати її в ЄРПН.

Лист ДФС від 13.05.2016 № 10488/6/99-99-15-02-02-15Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль