ПДВ на переказ коштів за мобільний зв’язок через термінал

26 травня 2016 319
На сьогодні досить поширеною є практика укладання агентських договорів між комерційними банками та суб’єктами господарювання (агентами).

Згідно з договором агент від імені та під контролем банку забезпечує приймання готівкових грошових коштів від платників (абонентів послуг оператора мобільного зв’язку) із застосуванням програмно-технічних комплексів самообслуговування (АПК) для подальшого перерахування таких грошових коштів банком отримувачу (оператору мобільного зв’язку). За здійснення дій з приймання платежів із застосуванням АПК банк сплачує агенту комісію.

Податківці повідомили, що операції агента з приймання в межах агентського договору з банком готівкових коштів від абонентів оператора мобільного зв’язку із застосуванням програмно-технічного комплексу самообслуговування для подальшого перерахування таких грошових коштів від агента банку не є об’єктом оподаткування ПДВ, а такі отримані кошти не включаються до бази оподаткування.

Водночас послуга, яку надає агент у межах агентського договору банку, є об’єктом оподаткування ПДВ та підлягає оподаткуванню у загальновстановленому порядку за ставкою 20%. При цьому база оподаткування за такою операцією визначається виходячи з винагороди агента, що отримана від банку в межах виконання агентського договору.

Лист ДФС від 18.05.2016 № 10891/6/99-99-15-03-02-15Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль