Запровадження системи електронного адміністрування реалізації пального

25 лютого 2016 44
Система електронного адміністрування реалізації пального запроваджується з 1 березня 2016 року

Система електронного адміністрування реалізації пального (СЕАРП) запроваджується з 1 березня 2016 року.

Юридичні особи та фізичні особи — підприємці, які здійснюватимуть реалізацію пального, підлягають обов’язковій реєстрації як платники акцизного податку з реалізації пального до початку здійснення такої реалізації. Для реєстрації необхідно подати заяву про реєстрацію платника акцизного податку з реалізації пального за формою J(F)1310301. Заява надсилається до контролюючого органу за основним місцем обліку винятково в електронному вигляді засобами електронного зв’язку з дотриманням умови щодо реєстрації електронного цифрового підпису відповідальних осіб. Електронні формати заяви та інших документів для СЕАРП розміщенні на офіційному веб-порталі ДФС у розділі «Електронна звітність» (Платникам податків про електронну звітність — Інформаційно-аналітичне забезпечення — Реєстр електронних форм податкових документів).

Заява може бути сформована та надіслана через особистий кабінет електронного сервісу «Електронний кабінет платника», вхід до якого здійснюється за адресою cabinet.sfs.gov.ua. Також для формування заяви в електронному вигляді платник податків на власний розсуд може обрати будь-яке програмне забезпечення, яке формує вихідний файл відповідно до затвердженого формату (стандарту).

Підтвердженням про отримання контролюючим органом заяви є перша квитанція (квитанція про доставку). Після автоматичної обробки заяви  платнику не пізніше наступного робочого дня направляється друга квитанція. У другій квитанції зазначається інформація про результати розгляду, а саме повідомлення про реєстрацію особи платником податку шляхом включення її до Реєстру платників акцизного податку з реалізації пального (далі — Реєстр платників) або повідомлення про необхідність подання нової заяви у разі виявлення порушень вимог щодо електронного цифрового підпису, дотримання форми, порядку заповнення і подання заяви.

У разі подання заяви до 01.03.2016 датою реєстрації платником податку особи, яка подала таку заяву, є дата, що відповідає першому дню перехідного періоду, тобто 01.03.2016.

Особа, зареєстрована платником податку, може направити до ДФС засобами електронного зв’язку в електронному вигляді запит для отримання витягу із Реєстру платників за формою J(F)1302501. Не пізніше наступного робочого дня після отримання запиту ДФС направляє особі засобами електронного зв’язку в електронному вигляді витяг із Реєстру платників. Витяг є дійсним до внесення відповідних змін до Реєстру платників. Також переглянути інформацію з Реєстру платників можна в оновленому Електронному кабінеті платника (відкрита та закрита частини — Інформація з Реєстрів ДФС — Реєстр платників акцизного податку).

Інформацію про реквізити відкритого електронного рахунка ДФС надсилає платнику податку не пізніше операційного дня, що настає за днем відкриття такого рахунка.


Схема електронного адміністрування РП

Запровадження системи електронного адміністрування реалізації пального


Реєстрація платників акцизного податку з реалізації пального 

Запровадження системи електронного адміністрування реалізації пальногоПідписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль