Наслідки невиконання припису органу держархбудконтролю

25 травня 2016 458
ДАБІ нагадала про наслідки невиконання приписів посадових осіб органів державного архітектурно-будівельного контролю, якими є:
  • структурні підрозділи з питань держархбудконтролю Київської та Севастопольської МДА;
  • виконавчі органи з питань держархбудконтролю сільських, селищних, міських рад.

Так, у разі виявлення факту самочинного будівництва об’єкта, перебудова якого для усунення істотного відхилення від проекту/усунення порушень законних прав і інтересів інших осіб, істотного порушення будівельних норм є неможливою, посадова особа органу держархбудконтролю видає особі, яка здійснила (здійснює) таке будівництво, припис про усунення порушень із визначенням строку для добровільного виконання припису.

Якщо ж особа в установлений строк добровільно не виконала вимоги, встановлені у приписі, орган держархбудконтролю подає позов до суду про знесення самочинно збудованого об’єкта та компенсацію витрат, пов’язаних з таким знесенням.

За рішенням суду самобуд підлягає знесенню з компенсацією відповідних витрат за рахунок особи, яка здійснила (здійснює) таке самочинне будівництво.

У разі смерті такої особи, оголошення її померлою, визнання безвісно відсутньою, ліквідації чи визнання її банкрутом тощо знесення самобуду здійснюється за рішенням суду за рахунок коштів правонаступника або за рішенням органу місцевого самоврядування за рахунок коштів місцевого бюджету.

Лист ДАБІ від 13.04.2016 № 40-701-(90-8)/3515Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль