Термін позовної давності не впливає на залишок від’ємного значення ПДВ

24 травня 2016 312
ВАСУ підтримав рішення судів першої та апеляційної інстанцій на користь платника ПДВ щодо правомірності зарахування ним залишку від’ємного значення ПДВ з терміном виникнення понад 1095 днів до складу податкового кредиту наступного звітного періоду.

У підтвердження цьому судді навели такі аргументи.

Від’ємне значення суми ПДВ враховується у зменшення суми податкового боргу з ПДВ, що виник за попередні звітні періоди, а в разі його відсутності — зараховується до складу податкового кредиту наступного звітного періоду (п. 200.4 Податкового кодексу України; ПК). При цьому наведена норма ПК (як і інші норми статті 200 ПК) не обмежує у часі право платника на перенесення залишку від’ємного значення суми ПДВ до складу податкового кредиту наступного звітного періоду.

Не дають підстав для висновку про існування відповідних обмежень і положення пункту 102.5 ПК, який встановлює, що заяви про повернення надміру сплачених грошових зобов’язань або про їх відшкодування можуть бути подані не пізніше 1095 дня, що настає за днем здійснення такої переплати або отримання права на таке відшкодування.

Зазначеною нормою встановлено граничний строк для подання заяви про повернення надміру сплачених податків або про їх відшкодування. Своєю чергою, підстав для поширення цього строку на порядок перенесення платником залишку від’ємного значення суми ПДВ, що після бюджетного відшкодування включається до складу податкового кредиту наступного звітного періоду, немає.

Ухвала ВАСУ від 04.02.2016 № К/800/14105/13Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією


Розсилка© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Реєструйтеся просто зараз

Цікавитесь документами?

Зареєструйтеся та отримайте безлімітний доступ не лише до завантаження файлів у цьому матеріалі, але й до:
форм та зразків для скачування
консультацій експертів
✓ професійних безплатних вебінарів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль