Повідомлення податківців про втрату «первинки» не звільняє від штрафу

24 травня 2016 347
Дії платника податків щодо повідомлення контролюючого органу про втрату, пошкодження або дострокове знищення документів, зазначених у пунктах 44.1 і 44.3 Податкового кодексу України (ПК), не звільняють його від відповідальності за незабезпечення зберігання первинних документів.

Відповідні дії платника лише дають можливість відновити втрачені документи протягом 90 календарних днів із дня, що настає за днем надходження повідомлення до контролюючого органу.

Такого висновку дійшов ВАСУ, погодившись із судом апеляційної інстанції щодо правомірного застосування до підприємства штрафних (фінансових) санкцій згідно з пунктом 121.1 ПК.

Визнано й такою, що не підлягає задоволенню, вимогу платника податків про визнання протиправними дій контролюючого органу щодо складання акта про відмову в наданні документів. Адже складання зазначеного акта не створює жодних правових наслідків та не порушує права платника податків.

Ухвала ВАСУ від 11.04.2016 № К/800/25574/15Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль