Відмова в позові — лише за спливу позовної давності, про застосування якої заявлено

23 травня 2016 262
Без заяви сторони у спорі ні загальна, ні спеціальна позовна давність застосовуватися не може.

Позаяк можливість застосування позовної давності пов’язана лише з наявністю про це заяви сторони у спорі, причому зробленої до ухвалення судом рішення.

Такого правового висновку дійшов ВСУ, визнавши правомірним стягнення зі страхової компанії пені (до вимог про стягнення якої застосовується позовна давність в 1 рік) за несвоєчасне виконання грошового зобов’язання (за період з 28.01.2008 по 28.01.2009) в межах заявлених фізособою позовних вимог. Тобто підставою для відмови в позові може бути лише сплив позовної давності, про застосування якої заявлено стороною у спорі.

Щодо сплати відповідачем суми боргу з урахуванням установленого індексу інфляції за весь час прострочення, ВСУ вкотре зауважив, що індексації внаслідок знецінення підлягає лише грошова одиниця України — гривня. А іноземна валюта, яка була предметом договору, індексації не підлягає.

Норми чинного законодавства щодо сплати боргу з урахування встановленого індексу інфляції поширюються лише на випадки прострочення грошового зобов’язання, визначеного у гривнях. Тому при ухваленні судом рішення потрібно перерахувати суму боргу з іноземної валюти на національну, з урахуванням офіційного курсу гривні до іноземної валюти, установленого Нацбанком на день ухвалення судового рішення.

Постанова ВСУ від 18.05.2016 № 6-474цс16Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль