Коригування податкової накладної з неправильним ІПН покупця

23 травня 2016 230
Фахівці ДФС розглянули питання щодо можливості реєстрації в ЄРПН розрахунку коригування до податкової накладної, в якій неправильно вказано ІПН покупця, складеної у січні 2015 року на суму перевищення ціни придбання товарів над фактичною ціною їх постачання.

За загальним правилом, податкова накладна на суму перевищення ціни придбання над фактичною ціною покупцю не надається, а в рядках такої податкової накладної, відведених для заповнення даних покупця, постачальник зазначає власні дані.

У разі якщо у цій податковій накладній неправильно вказано ІПН покупця, для виправлення помилки складається розрахунок коригування та нова податкова накладна. У заголовній частині розрахунку коригування зазначають помилковий ІПН, а в табличній частині зі знаком «-» прописується обсяг операцій з постачання товарів та інші показники, що були зазначені в податковій накладній. А нова податкова накладна містить правильні показники.

Податківці нагадали, що реєстрація податкових накладних та/або розрахунків коригування до них у ЄРПН здійснюється протягом 15 календарних днів, але не пізніше 180 календарних днів від дати їх складання. У зв’язку з цим податкові зобов’язання, які були нараховані платником у січні 2015 року, виходячи з перевищення ціни постачання над ціною придбання, у цьому випадку не можуть бути відкориговані.

Лист ДФС від 05.05.2016 № 10101/6/99-99-15-03-02-15Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль