Про перевірку платнику необхідно повідомляти завчасно

19 травня 2016 623
Порушення вимог Податкового кодексу України (ПК) щодо проведення документальної позапланової невиїзної перевірки є підставою для визнання неправомірними дій контролюючого органу щодо проведення такої перевірки та визнання протиправним податкового повідомлення-рішення, прийнятого за її результатами.

Позаяк проведення документальної позапланової невиїзної перевірки не виключає необхідності дотримання загальних вимог до наявності підстав та порядку проведення документальних позапланових перевірок. Зокрема, право на проведення документальної позапланової невиїзної перевірки платника податків надається лише у випадку, коли останньому до початку проведення зазначеної перевірки було надіслано рекомендованим листом із повідомленням про вручення чи вручено під розписку копію наказу про проведення зазначеної перевірки.

Такий висновок апеляційного суду цілком відповідає правовій позиції ВСУ, викладеній у постановах від 09.02.2016 (справа № 826/5689/13-а) та від 27.01.2015 (справа № 21-425а14).

Крім того, хоча пункт 79.3 ПК і визначає, що присутність платників податків під час проведення документальних невиїзних перевірок необов’язкова, проте брати участь у проведенні такої перевірки є правом платника податків згідно з підпунктом 17.1.6 ПК. А відтак з наказом про перевірку, відомостями про дату її початку та місце проведення платник має бути ознайомлений у встановлений законом спосіб до початку її проведення.

Як було встановлено, платнику за день до перевірки було надіслано копію наказу про її проведення. При цьому письмове повідомлення про дату початку та місце проведення такої перевірки платник отримав уже після її завершення, що підтверджено роздруківкою відстеження пересилання поштових відправлень.

Постанова Львівського апеляційного адміністративного суду від 05.04.2016 № 876/4039/14Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль