Наслідки передачі в оренду авто, ввезеного як внесок до статкапіталу

13 травня 2016 56
Визнано правомірним донарахування митницею підприємству сум ввізного мита та ПДВ, не сплачених ним унаслідок отримання податкової пільги при ввезенні в Україну автобусу як внеску іноземного інвестора до статутного капіталу підприємства.

Адже ще до фактичної реєстрації цієї іноземної інвестиції підприємство всупереч вимогам законодавства передало автобус в оренду іншій юрособі. Підтримав суд і застосування до підприємства передбачених пунктом 123.1 Податкового кодексу України (ПК) штрафних санкцій у розмірі 25%.

Водночас скасовано податкові повідомлення-рішення в частині застосування до юрособи штрафу на підставі пункту 123.2 ПК. Позаяк цією нормою передбачена відповідальність платника податку за недотримання встановлених законом призначення та/або умов чи цілей, відповідно до яких мають бути використані суми коштів, що не сплачені до бюджету внаслідок отримання (застосування) податкової пільги. Тобто відповідальність у вигляді стягнення до бюджету суми податків, зборів (обов’язкових платежів), що підлягали нарахуванню без застосування податкової пільги, застосовують лише за наявності законодавчо визначених призначення та/або умов чи цілей використання не сплачених до бюджету сум коштів і за умови доведення використання таких сум не за призначенням та/або всупереч умовам чи цілям, визначеним законом.

Чинне законодавство, згідно з яким підприємство при ввезенні автобуса було звільнене від сплати мита, не визначає призначення та/або умов чи цілей використання сум коштів, що не сплачувались до бюджету внаслідок застосування відповідної пільги.

Постанова ВСУ від 12.04.2016 № 21-240а16Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль