Хто визнається посадовою особою платника податків

29 квітня 2016 271
Керівники підприємства (голова правління, президент, генеральний директор, директор, заступник директора, головний бухгалтер) незалежно від форм власності підприємств є посадовими особами.

А отже, вони несуть відповідальність (у т. ч. адміністративну) у разі вчинення порушень, визначених законами з питань оподаткування та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи.

На цьому акцентують увагу податківці, виходячи з положень чинного законодавства. Зокрема, зі статті 23 Закону України «Про господарські товариства» від 19.09.1991 № 1576-XII, яка наводить визначення посадової особи органів управління товариства.

А відповідно до статей 163-2, 164-2, 164-4, 165-1 і 186-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення до посадових осіб відносяться службовці підприємств, що мають право здійснювати в межах своєї компетенції владні організаційно-розпорядчі дії, що мають юридично значимі наслідки (наприклад, давати обов’язкові вказівки, розпоряджатися кредитами, наймати і звільняти працівників, вживати заходів заохочення і дисциплінарного впливу).

Керівник підприємства, до компетенції якого належать питання організації бухобліку на підприємстві, та головбух, що забезпечує дотримання на підприємстві встановлених єдиних методологічних початків бухобліку, складання і своєчасне подання фінзвітності, цілком підпадають під ці критерії.

Лист ГУ ДФС у Чернігівській області від 22.04.2016 № 1366/10/25- 01-12-01-09Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль