Перерахунок вартості газу за минулі періоди — незаконний

28 квітня 2016 569
Через скасування постанови КМУ від 28.01.2016 № 237 (далі — Постанова № 237) НКРЕКП рекомендує постачальникам природного газу утриматись від незаконних дій, пов’язаних із виставлення побутовим споживачам рахунків із донарахуванням обсягів спожитого природного газу минулих періодів.

Нагадаємо, що Постановою № 237 були встановлені нижчі норми споживання природного газу на 1 людину в місяць за відсутності газових лічильників, порівняно з наразі чинною постановою КМУ від 23.03.2016 № 203.

Останньою, зокрема, встановлено, що перерахунок вартості природного газу, спожитого населенням у період застосування норм споживання газу за відсутності газових лічильників, визначених Постановою № 237, здійснюється в порядку, затвердженому Міненерговугілля. Але на сьогодні Міненерговугілля не затвердило такий порядок.

При цьому жоден нормативно-правовий акт нині не передбачає здійснення газопостачальниками відповідних перерахунків обсягів спожитого газу та процедури зведення балансів минулих періодів. Тим паче, що така процедура цілком суперечить Третьому енергетичному пакету ЄС.

Тож здійснення перерахунку вартості природного газу, пов’язаного зі здійсненням перерахунку обсягів спожитого газу у період дії скасованої Постанови № 237, та виставлення побутовим споживачам природного газу додаткових рахунків (подвійної оплати), на думку НКРЕКП, є незаконним.

Лист НКРЕКП від 26.04.2016 № 4125/16/7-16



Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією



© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо



У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль