Затверджено порядок перевірок контрольованих операцій

28 квітня 2016 450
Мінфін затвердив Порядок проведення перевірок платників податків з питань повноти нарахування і сплати податків під час здійснення контрольованих операцій.

Так, перевірка контрольованих операцій є документальною позаплановою перевіркою, тривалість якої не має перевищувати 18-ти місяців. При цьому кожні 6 місяців контролюючий орган надаватиме платнику податків інформацію в довільній формі про поточний стан проведення перевірки.

Також у разі потреби отримувати інформацію від іноземних державних органів, проводити експертизу та/або перекладати українською мовою окремі документи, проведення перевірки може бути продовжено на строк, що не перевищує 12 місяців.

Під час проведення перевірки платник податків зобов’язаний надавати посадовим особам контролюючого органу всі документи, пов’язані з предметом перевірки, протягом 10 днів з дати початку перевірки. Такі документи платник податків надаватиме на усний запит посадових осіб в узгоджений із платником податків строк. Якщо такий запит буде проігноровано ― платнику податків направлять письмовий запит. А визначені у письмовому запиті документи мають бути надані протягом 15 днів з дати отримання запиту контролюючого органу.

Якщо за результатами перевірки контрольованих операцій виявлять порушення, які призвели до заниження суми податку, контролюючий орган складе акт перевірки. Якщо порушень не буде, — складатимуть довідку.

У разі якщо платник податків або його представники не згодні з висновками перевірки чи фактами та даними, викладеними в акті про результати перевірки, можна буде подати заперечення до контролюючого органу протягом 30 календарних днів з дня отримання акта. Контролюючий орган розглядатиме такі заперечення протягом 30 робочих днів, що настають за днем їх отримання.

Також платник податків матиме право брати участь у розгляді заперечень.

Наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.

Наказ Мінфіну від 10.03.2016 № 344Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль