Вимоги до складання посадової інструкції на підприємстві

26 квітня 2016 1501
До початку роботи за укладеним трудовим договором роботодавець має роз’яснити працівникові його права й обов’язки, проінформувати під підпис про умови праці тощо.

Власне документом, в якому визначено конкретні завдання та обов’язки працівника, його права і відповідальність, є посадова (робоча) інструкція. За її наявності потенційний працівник буде чітко знати свої права та обов’язки під час виконання роботи, які унеможливить конфлікт між ним та роботодавцем з приводу їх виконання.

Посадові інструкції роботодавці розробляють і затверджують на основі кваліфікаційних характеристик посад, наведених у Довіднику кваліфікаційних характеристик професій працівників. Звичайно, з урахуванням конкретних завдань і обов’язків, функцій, прав, відповідальності працівників певних груп та особливостей штатного розпису підприємства. Адже передумовою прийняття на роботу працівника є наявність вакантної штатної одиниці в штатному розписі за відповідною посадою з визначенням категорії.

Посадова інструкція складається із розділів: «Загальні положення», «Завдання та обов’язки», «Права», «Відповідальність», «Повинен знати», «Кваліфікаційні вимоги», «Взаємовідносини (зв’язки) за посадою». І при її складанні не можна змінювати кваліфікаційні вимоги до посади щодо освіти (напряму підготовки), які передбачені кваліфікаційною характеристикою цієї посади.

Лист Мінсоцполітики від 25.11.2015 № 713/13/116-15Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль