Застосування спеціальної санкції до суб’єкта ЗЕД

25 квітня 2016 131
Визнано правомірними оскаржувані дії Мінекономрозвитку і МДЗ та наказу Мінекономрозвитку щодо застосування до підприємства-позивача спеціальної санкції — індивідуального режиму ліцензування зовнішньоекономічної діяльності.

Таку санкцію застосовано до позивача на підставі подання МДЗ у зв’язку з простроченням дебіторської заборгованості підприємства з іноземною компанією. Але позивач вважав подання і наказ протиправними. Оскільки він ужив вичерпних практичних заходів щодо повернення валютної виручки, а порушення допущено вперше та носить разовий характер.

Суд погодився, що вид спеціальної санкції, яку пропонується застосувати, головне фіскальне відомство визначає залежно від змісту правопорушення. Причому застосуванню спеціальних санкцій до суб’єктів ЗЕД та іноземних суб’єктів господарювання може передувати офіційне попередження. Зокрема, у випадку, якщо порушення допущено вперше та/або носить разовий характер або обсяги допущених порушень незначні тощо.

Проте законодавець визначає як право суб’єкта владних повноважень застосовувати до суб’єкта ЗЕД певний вид спеціальних санкцій, так і право на власний розсуд застосовувати чи не застосовувати офіційне попередження.

Отже, визначення виду спеціальної санкції є виключною компетенцією МДЗ, яке самостійно визначає вид санкції, аналізуючи правопорушення. А Мінекономрозвитку, своєю чергою, самостійно приймає відповідне рішення.

Ухвала ВАСУ від 21.01.2016 № К/800/61468/14Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль