Укладення договору від імені юрособи без повноважень

20 квітня 2016 558
Верховний Суд України (ВСУ) не знайшов підстав для визнання договору поставки між ПАТ (покупець) і ТОВ (постачальник) недійсним.

Зокрема, у зв’язку з тим, що генеральний директор ПАТ не мав повноважень на укладення договору без доручення наглядової ради чи загальних зборів акціонерів ПАТ.

Свою позицію ВСУ аргументував тим, що законодавчо схвалення правочину не залежить від наявності рішень окремих органів управління товариства. Оскільки підтвердженням такого схвалення закон визначає вчинені на його виконання дії особи, в інтересах якої його було укладено. Такі дії мають свідчити про прийняття правочину до виконання.

Той факт, що в гендиректора ПАТ немає повноважень на укладення від імені товариства спірного договору, не підстава для визнання цього договору недійсним. Позаяк за фактичними обставинами справи договір не лише прийнято до виконання, але і значною мірою виконано.

Зокрема, як було встановлено, покупець упродовж тривалого часу вчиняв дії, спрямовані на виконання оспорюваного договору, зокрема підписував додаткові угоди і специфікації на поставку товару, приймав відвантажений товар, здійснював часткову оплату його вартості.

Постанова ВСУ від 06.04.2016 № 3-84гс16Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль