Робоча ситуація дня: Повернення авансу неплатнику ПДВ

29 жовтня 2015 45
Підприємство отримало аванс за товар від фізичної особи (неплатник ПДВ) у 2013 році. У вересні 2015 року цей аванс за товар повернули фізичній особі. Як відкоригувати ПДВ? Як зареєструвати розрахунок коригування, якщо податкова накладна, яка коригується, не підлягала реєстрації в ЄРПН? Чи передбачена відповідальність для підприємства, якщо воно не складе розрахунку коригування?

ПРОБЛЕМА

Підприємство отримало аванс за товар від фізичної особи (неплатник ПДВ) у 2013 році. У вересні 2015 року цей аванс за товар повернули фізичній особі. Як відкоригувати ПДВ? Як зареєструвати розрахунок коригування, якщо податкова накладна, яка коригується, не підлягала реєстрації в ЄРПН? Чи передбачена відповідальність для підприємства, якщо воно не складе розрахунку коригування?

РІШЕННЯ
Розрахунки коригування, складені платником податку до податкових накладних, що не видаються отримувачу, та які складені до 01.02.2015, підлягають реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних таким платником податку (п. 192.1 Податкового кодексу України).

Реєстрація розрахунку коригування до такої податкової накладної здійснюється за правилами, установленими у пункті 4 Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних, затвердженого постановою КМУ від 29.12.2010 № 1246.

Більше про реєстрацію розрахунку коригування, якщо податкова накладна не підлягала реєстрації в ЄРПН, читайте в експертно-правовій системі «Expertus: Податки».



Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією


Розсилка



© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Реєструйтеся просто зараз

Цікавитесь документами?

Зареєструйтеся та отримайте безлімітний доступ не лише до завантаження файлів у цьому матеріалі, але й до:
форм та зразків для скачування
консультацій експертів
✓ професійних безплатних вебінарів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль