Суд про грошові зобов’язання банку перед клієнтом

20 квітня 2016 113
Визнано неправомірною вимогу щодо перерахування банком грошових коштів із рахунків одного його клієнта-фізособи у межах суми відступлення права вимоги в рахунок погашення заборгованості іншого клієнта-юрособи за кредитними договорами.

Зокрема, за умовами договору відступлення права вимоги за договорами банківського рахунку фізособа відступила юрособі право вимоги частини коштів на своїх рахунках, відкритих у банку, що обслуговує їх обох.

Однак поточні рахунки відкриваються на конкретну особу за умови надання відповідних документів. При цьому можливості зміни власника рахунку Інструкція про порядок відкриття, використання і закриття рахунків у національній та іноземних валютах, затверджена постановою Правління НБУ від 12.11.2003 № 492, не передбачає.

За договором банківського рахунку грошове зобов’язання банку перед клієнтом (власником рахунку) в межах коштів, розміщених на рахунку, може виникнути лише після направлення розпорядження клієнта на відповідну грошову суму.

І укладення лише договору відступлення права вимоги не призводить до виникнення грошового зобов’язання банку перед підприємством на суму коштів, розміщених на рахунку.

Тож банк був позбавлений можливості виконувати розпорядження підприємства за поточними рахунками, власником яких є фізична особа. Внаслідок цього у підприємства не виникло грошових вимог до банку за поданими заявами про перерахування коштів та видачу готівки.

Постанова ВСУ від 06.04.2016 № 3-174гс16Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль